"PER ARTEM AD ASTRA" W KRASNOBRODZIE

W tym roku już po raz dziesiąty w Krasnobrodzie odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "Per Artem ad Astra". Jubileuszowa edycja festiwalu organizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy będzie miał miejsce w dniach 21-27 sierpnia.

Festiwal rozpocznie się koncertem inauguracyjnym w wykonaniu wybitnego organisty prof. Józefa Serafina, pedagoga Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Magdaleny Lewoc - laureatki ubiegłorocznego VIII Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Krasnobrodzie.

Tradycyjnie już w ramach festiwalu odbędą się warsztaty muzyczne połączone z kursem interpretacji muzyki solowej i kameralnej oraz ogólnopolski konkurs organowy dla młodych organistów. Warsztaty poprowadzą: Leszek Firek - skrzypce, skrzypce barokowe, Anna Piechura-Gabryś - harfa oraz Andrzej Zawisza - klawesyn.

Ale Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej "Per Artem ad Astra" to nie tylko muzyka...

Gośćmi festiwalu będą również aktorzy warszawskich teatrów Ewa Domańska i Piotr Bajor, którzy zaprezentują "Listy Fryderyka Chopina i George Sand" w oprawie muzycznej Anny Piechury-Gabryś (harfa).

W Krasnobrodzkim Domu Kultury będzie można obejrzeć dwa filmy: "Paderewski. Człowiek czynu, sukcesu i sławy" oraz "Ameryka Paderewskiemu" połączone ze spotkaniem z reżyserem i producentem filmów Wiesławem Dąbrowskim.

Festiwal zakończy się w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie uroczystym koncertem poprzedzonym mszą świętą dziękczynną. W pierwszej części koncertu usłyszymy laureatów IX Ogólnopolskiego Konkursu Organowego, w drugiej zaś utworu Krzesimira Dębskiego - Muzyka Kresowa na sopran i orkiestrę (prawykonanie) w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Divertimento, pod batutą kompozytora.

Organizatorami festiwalu są Krasnobrodzki Dom Kultury i Fundacja Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Divertimento z Warszawy, zaś współorganizatorami Urząd Miejski w Krasnobrodzie oraz krasnobrodzkie parafie - Nawiedzenia NMP i Zesłania Ducha Św. Zamość onLine jest patronem medialnym wydarzenia.

żródło:www.zamosconline.pl

PRZYJAZD W DNIU

WYJAZD W DNIU

NASZE LOKALIZACJE
OFERTA SPECJALNA
oferta obrazek
Boże Narodzenie 2017
już od 394 PLN
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Sylwester 2017
3 dni już od 384 PLN
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Paczka konferencyjnych korzyści
Wybierz BONUS
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Przez Roztocze na Kresy
3 dni od 206 zł/os
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Ferie na Roztoczu 2018
2 dni już od 95 PLN
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Zimowisko 2018
7 dni od 420 PLN
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Oferta jesienna
3 dni od 236 zł/os
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Szaleństwo Sylwestrowej Nocy 2017/2018
170 PLN/os
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Zielona szkoła 2018
osobodzień od 65 PLN/os
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Oferta weselna
już od 120 zł/os.
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Szkolenie SAMODOPUSZCZANIE SIĘ
Cena: 1100 PLN/os./netto
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Kurs dla elektromonterów - PPN
Kurs: 4000 PLN/os
Zobacz ofertę
oferta obrazek
Kursy specjalistyczne
Kurs: od 430 PLN/os/netto
Zobacz ofertę
Elbest Hotels
Oferta
Nawigacja
Szukaj nas na
Newsletter
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Na podany adres email zostanie wysłanawiadomość z prośbą o potwierdzenie rejestracji. Kliknij na link umieszczony w tej wiadomości aby potwierdzić rejestrację.
ELBEST HOTELS PAKIETY POBYTOWE NEWSLETTER FACEBOOK
GALERIA KONFERENCJA MAPA STRONY  
AKTUALNOSCI REKREACJA SZUKAJ  
KONTAKT GASTRONOMIA    
     
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję